AMASYA İL DERNEĞİ BAŞKAN VE YÖNETİMLERİNDE GÖREV ALAN
Amasya İl Derneği emekcileri İştişare Toplantısında Bir Araya Geldi .
Amasya İl derneği Yapılacak Kongresi Öncesi DURAN KAPLAN Hemşerimiz Güzel bir düşünce ile Aday olduğunu ancak bu adaylığını Bugüne kadar Amasya İl derneğinde emekleri olan Değerli Hemşerilerimize bir bir telefon ile ulaştığı hemşerilerimizde işleri sağlık ve istanbul ortamları nedeniyle katılamayanlar bu irtibat münasebetiyle memmunıyetlerini dile gitirirken Müsait olan Konu Yine Amasya İl derneği olunca seve seve geliriz diyen Değerli başkan ve yönetimlerinde yoğun emekleri olan Hemşerilerimiz Bağcılar 'da bir araya gelerek hasret giderirken İstanbul'da yaşayan Hemşerilerimizin STK düzeyinde Mihenk Taşı Ve birliğin adresi olmuş Bir dernek Mensupları olarakta yine bu düzende bu güzergahta çalışmalarını devam ettirmesi adına görüşlerini dile getirdiler. Organizasyonu Düzenleyen Duran Kaplan içinde de, birlikte hareketten güzel sonuçlar çıkar Adaylığın Hayırlı Olsun ortak düşünclerini dile getirdiler.
1999 Yılında Bu Derneği kuran sonradan Milletvekili olarakda Görevler Yapan Hamza Albayrak, Devamında Hasan Ali Cesur , Burhan Ak, Gülahmet Emir, Birol Gegin, Ömer Zengin,Ahmet Ergül,Aslan Sarıkaya ve Mehmet Parlak Son iki Ay İlyas Kavlak Görevler aldılar.
İŞTİŞARE Proğram Moderatörlüğü Amasya Haber Editörü Salih Turgut yaptı ve İl Derneğinin Geçmişten günümüze çalışmalarınıda paylaştı.
Toplantının açılış Konuşmasını yaptıktan sonra Duran Kaplan Yeni dönemde Başkan olmak adına düşüncesi olduğunu Siz Saygıdeğer büyüklerimizin de bize ışık olacak düşünceleri çok önemli , bugün davetime katılım sağlayarak beni çok mutlu ettiniz .Bu bir sahiplenmedir .İnşallah sizlerin öneri ve düşünceleri benim için her daim önemli olacaktır. Dernek başkanı seçilmem halinde sizlerin bugün ki desteklerini yönetim sürecimizde de görmeyi arzu ederim diye sözlerini devam ettirdi.
İŞTİŞARE TOPLANTISINA KATILIM SAĞLAYAN ;
GÖKDEF Göynücek Dernekler federasyonu Genel Başkanı Ufuk Altun ve Yönetimi Kemal Veletli, Mesut Altun
TAŞDEF Taşova dernekler federasyonu Genel Başkanı Ahmet Usta, Mahmut Ulutaş ve Zihni İlçe ve Taşdef Kurucu Başkanı Mahir Doğru ,
ASDEF -Amasyalı Dernekler federasyonu Genel Başkanı İsmail Aktaş
Geçmiş Dönemlerde Amasya İl derneğinde Başkanlıklar Yapmış olan ;
Burhan Ak- Gülahmet Emir- Aslan Sarıkaya , Mehmet Parlak ve Şimdiki Başkan İLyas Kavlak ,
Kağıthane Şöförler Oda Başkanı Hemşerimiz Kemal Sarı
Yasin Ak -Adef Önceki dönem Yönetiminde
Tekin Temel -Adef ve İl derneği Önceki dönem Yöneticilerinden
Cafer Aktaş / Amasya İl Derneği Yöneticilerinden
Müslüm söyler /Basın
Mustafa Satılmış / Damudere köyü derneğği ve Önceki dönem İl derneği yöneticiliği
Engin Eser -Önceki Dönem İl derneği Yönecilerinden
Alaattin Çendek / Önceki Dönem dernek yöneticilerinden
Turgay Ünsal - Adef Genel Başkanı ve Önceki Dönem İl derneği Yöneticilerinden .
Orhan Kaynar - Gökdef Üyesi Tencirli derneğinden
TEK TEK SÖZ ALAN Katılımcılar Ortak Noktaları İSTANBUL AMASYA İL DERNEĞİNİN Birleştirici Gücünün üst seviyede olması adına güçlü bir yönetim olması ayrıca kongrede iki yada üç aday değil tek adayda birleşerek güce güç katarak birleşerek hareket edilmesi ORTAK payda oldu.
KAPANIŞ KONUŞMASINI Yapan Duran Kaplan sözlerine şöyle başladı .
Burada bulunan katılımcı büyüklerime emekci abeylerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum . , Bizzat telefon ile ulaşarak düşüncemi paylaştığım yoğunlukları ve farklı mazeretleri nedeniyle gelemeselerde benim Adaylığım konusunda destek vereceklerını gönüllerinin bugün bizlerle olduğunu beyan eden değerli büyüklerim var ;
HASAN ALİ CESUR
SADİYE ÇELİK
ÖMER ZENGİN
RAMİS TOPAL
ALPER APAYDIN
KORAY GÖBEL
İSMAİL UYGUN
HASAN SEVRAN
İSMET ABACI
TURAN SAYAR
BAYRAM ZORGÜL
NİZAMETTİN KAYA
ERCAN UZUNOĞLU
BİROL GEGİN
AHMET ERGÜL
TURAN CANİK
,,,
Duran Kaplan Teşekkürünün ardından Geçmiş bilgi birikimlerim sizlerden aldığım güzel paylaşımlarınız ve önerilerinizle desteklerinizle de ben AMASYA İL DERNEĞİMİZİN 21.Nisan Pazar Günkü KONGRESİ İÇİN Sizlerin huzurunda adaylığımı açıklıyor desteklerinizi bekliyorum .Dedi.
Taşova 1971 Çaydibi köyü doğumlu olduğunu Maliye ve Hazine bakanlığından (Vergi Dairesi) Kamu emeklisi olduğunu Dernekler düzeyinde Taşdef ve Çaydibi köyü derneğinde Geçmiş dönem Amasya İl derneğinde Turnuva Komite Başkanlığı görevinde de emekler verdiğini de beyan etti.
Aday Olurken çarşaf çarşaf olur olmaz şeyleri yaparım diye de beyanatım yok ancak Bilinsinki Amasya İl derneği Bugüne kadar yapılan Her etkinliğin ve yapılması gerekirken çeşitli nedenlerle yapılamayan etkinliklerin hepsinin ayrıca İstanbul'da Amasya isminin En iyi şekilde anılacağı ve Amasya'lı Hemşerilerimizin de destek verip güçleneceği bir Amasya İl derneği olma adına Ekibimizle Çalışacağım dedi.
HABER / SALİH TURGUT