İSTANBUL- Amasya Belediye Başkanlığı sırasında Genel seçimlerde Milletvekili adaylığı nedeniyle Belediye Başkanlığı Görevinden istifa ederek Amasya MHP Milletvekili Seçimlerine katılım sağlayan Mehmet Sarı Milletvekilliği Seçiminde 2 Milletvekili Ak Parti 1 Milletvekili CHP çıkarmıştı. Seçim Sonunda Görevine dönmeyen Mehmet Sarı İstanbul'da Cumhur İttifakı Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi olarak adı açıklanmıştı.
27.02.2024 Salı Günü Arnavutköy Belediye Meclis Üyelerinin Tanıtımının Yapıldığı Proğramda Adaylar Tek Tek Sahneye Davet Edildi. Meclis Üyelik sıralamasında 5.Sırada yer Alan Başkan Mehmet Sarı Coşkulu alıkışlarla Sahneye geldi,
Sahnede Mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı , Yeni Belediye Başkan Adayı Mustafa Candaroğlu , MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Temel Bedir ile Ak Parti İlçe Başkanı Meclis Üyelerine Sahnede tek tek başarılar dilerdiler..
Mehmet Sarı Başkana Büyük İlgi vardı. Geçmiş Siyasi deneyimleri ile Cumhur İttifakından Belediye Meclis Üyesi olarak seçime giren Mehmet Sarı Arnavutköy Amasyalılar Dernek Başkanı Rahmi Meşe ve yönetimi ile kalabalık bir gurup ile Aday Tanıtım proğramında yalnız bırakmadılar..