İSTANBUL-Amasya Haber Salih Turgut olarak Yıllardır basın çalışmalarımızı istanbulda yaşayan Amasya'Lı Hemşerilerimizi tanıtmak ,hemşerilerimiz arası köprü ıolmak adına yaptıkları Siyasi Ticari ve Stk düzeyindeki çalışmalarını Amasya Haber web sitemizde ve Facebok ve İnstigram sayfalarımızda yayınlayarak whatsap paylaşımları ilede apayrı bir basın çalışması ile bilgi paylaşımlarını yapmaktayız.
Gelişen Teknolojiye ayak uydurarak bizde bundan böyle Metin yazı ile yaptığımız Basın bilgi çalışmamalarımızı CANLI YAYIN ROPORTAJI ile de anlık canlı yayın olarak daha etkin şekilde basın çalışmamızı yapıyoruz.
BUGÜN ŞENOL KAZAN BAŞKANIMIZA ZİYARETDE BULUNDUK .
Amasya Merkeze bağlı Sarıyar köylü hemşerimizin Uğur Teksitil Aksesuar ve Fermuar isimli işyerine Güngörendeki ofisine ziyaret yaptık . Sohbetimizi yaptık sağolsun Çay öncesi Yemek İkramındada bulundular. Uzun yıllara varan tanışık oluşumuzu devamında yaptıkları kamuoyuyla paylaşımının da faydalarına değinerek Canlı FAcebok Sevdamız Amasya Tv yayınımızı açtık .Canlı yayınımızı Salih Turgut'facebok sayfamızdan yaparken Çekilen yayın videomuzu alıp Amasya Haber facebok gurup sayfamızda Ayrıca Güne dair Fotolar eşliğinde yeniden bilgi paylaşımında bulunurken www.amasyahaber.com web sitemizde Video Canlı yyaın roportajımızın metin yazı haline getirilerek de paylaşımını yapmış olduk.
CANLI YAYINDA ; İşi ile ilgili Bölümde şenol Kazan başkanımız şunları söyledi .
Ben Şanol Kazan, 1973 Amasya Merkez Sarıyar köyü doğumluyum .1983 Yılında İstanbul'a geldim. Yaklaşık 41 yıldır tekstil işiyle meşguliyetımız oldu. İstanbul Yeşilpınar'da Atölye açarak bu işe başladım .devamında 2010 yılında burayı kapatarak Aksesur işine girdim Güngörende yani burda Uğur tekstil Aksesuar ve Fermuar işiyl devam ediyorum .
Fermuar- İplik- Kumaş ve Lastik işi ağırlıklı çalışıyoruz. İşyerimiz adresimiz ; Gençosman Mahallesi Yeşilova Sokak no :26/A Güngören İstanbul . Telefon İrtibat : 0535 457 81 82
Amasya'lı hemşerilerimiz Tekstil sektöründe hizmet veren bizim ürünlerimize ihtiyaç duyan devamında bu sektörde olupda bilgi almak isteyen hemşerilerimize kapım herdaim açıktır.
DERNEK ÇALIŞMALARI HAKKINDA .
Amasya Merkez Sarıyar Köyü derneğimizde yönetimlerde görevlerim oldu ancak 2022 yılında Dernek Başkanı olarak bu görevime başladım hala görevimiz devam ediyor. Önceki yıllarda Cem proığramlarımızı ,Piknik etkinliklerimizi yaptık. Ayrıca Hatay Depreminde evsiz kalan vatandaşlarımıza destek olmak adına bir prefabrik ev ile bizde dernek olarak katkı sunduk.
Yine önceki yıl köyümüzde büyük eksikliğini hissettiğimiz Taziye evi ve Cem evimizi köy muhtarlığımız köylülerimiz ile birlikte yaptık.Şuan faaliyete geçmiş durumda.
2024 Yılında da 31.Ağustos 1.Eylül tarihlerinde Hacı Bektaşa gidiyoruz , Amasya -Ankara -İstanbul ve İzmir'de ikamet eden hemşerilerimiz Hacıbektaş'da buluşarak Kurbanlarımızı keserek Cem proğramımızı yapacağız.
Dernek Yönetimimiz ile birlikte bu hafta Köy Muhtarlığımıza hayırlı olsun Ziyareti yapacağız. Amasya belediye Başkan Turgay Sevındı Başkanımıza da hayırlı olsun Ziyaretinde bulunacağız.
Her köyde olduğu gibi temel sorun Yol sorunumuz başta olmak üzere Mesire alanımızın kazanımı işi var. İnşallah 2024 yılında bu ve benzeri sorunlarımızıda çözeceğiz.
Ben Özellikle Köyümüzde yaptığımız Taziye evive Cem evi işinde emekleri olan tüm canlarımıza teşekkür ediyorum .
Derneğimizde Kurucu Başkanımız Hamdullah Kazan abımızde başlamak üzere yönetim başkanlığı ve yönetim görevinde bulunan tüm köylülerimize desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Derneğimiz şuan Kurucu Başkanımız Hamdullah Kazan abimizin Gazimahallesi'ndeki Gazi Cem Evi arka sokağında 24 yıldır aynı yerde hizmetimizi yapmaktayız.
Ayrıca salih Abı sana çok teşekkür ediyorum Basın çalışmalarınla Biz Amasyalı heömşerilerimizn haberlerini yaparak haberdar olmamıza vesile oluyorun bugünde bize geldin senin aracılığınla tüm hemşerilerimize selam ve saygılarımı yolluyorum .
Hafta sonu Amasya'mızda olurken Amasya spor takımımızın Son Maçında bizde stada gelerek destek vereceğiz inşallah 3.Ligden düşmeyerek yeni sezonda da guzel sonuçlar alarak İlimizi güzel temsil edecek inşallah dedi.