İSTANBUL-Amasya Taşova İlçemiz Boğalı Dağı Eteğinde kurulu Köylerimizin İstanbul'da faaliyetini sürdüren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri Bir süre önce Başlattıkları Geleneksel hale Getirdikleri Kahvaltı proğramının 4.sünü bugün Tekke Köyü Derneğinin lokalinde gerçekleştirdi.
Toplantıya Katılan Derneklerin başkan ve yönetimleri kahvaltı eşliğinde sohbetler ederek Dernek üyeleriyle birlik ve beraberlik adına yapılan çalışmalar kadar önem arzeden Dernekler arası Dayanışma ve fikir alış verişi iştişare yapılmasınında öneminin altı çizilen toplantının açılışını Tekke Köyü derneği Başkanı Halil Pelitli ev sahibi olarak tüm katılımcı başkan ve yönetimlerine Hoş Geldiniz diyerek yaptı.
Boğalı Dağları eteğinde kurulu köy dernekleri oluşumuna önderlik eden Belevi Köyü derneği başkanı Hacı Taşova önceki yapılan Kahvaltı proğramlarında görüşülen konulara değindi ve Bugünki proğram ile ilgili Söz almak İsteyen Başkan ve katılımcılara söz verilerek düşünceleri alındı.
BOĞALI DAĞI ETEĞİNDE KURULAN DERNEKLERİN SORUNLARI, KÖYLERİN SORUNLARININ tespiti ile çözümleri konuları ve TAŞOVA İLÇE DAHİLİNDE Yapılacak Yatırımlara ilişkin ,projelere ilişkin , Sosyo Ekonomik kalkınmaya yönelik çalışmaları desteklemek adına fikir birliği yapıldığı toplantı 5.si Taşova Özbaraklı köyünde yapılacak kahvaltı proğramının belirlenmesi devamında güne has resımler çekilerek proğram sona erdi.
PROĞRAMA KATILAN DERNEKLER
1- Tekke Köyü Derneği Başkanı Halil Pelitli
2-Özbaraklı Köyü derneği Başkan Hüseyin Bayar
3-Elmakırı Köyü Derneği Başkanı Ahmet Tütüncü
4-Altınlı (Töneke) Köyü Derneği BAşkanı Muharrem Dikmen
5-Belevi Köyü Derneği Başkanı Hacı Taşova
6-Dereli Köyü Derneği Başkanı Hasan Sezer
7-Ballıca (Darma) Köyü Derneği Başkanı Ertan Esen
8-Geydoğan Köyü Derneği Başkan Yrd. Şafak Hisar
9-Yaylasaray Köyü Derneği Başkanı (Mazeret belirtti )
BASIN OLARAK Amasya Haber editörü Salih Turgut Katılım Sağladı .
HABER -www.amasyahaber.com Salih Turgut